مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
خانه » سلامت » بهداشت کودکان » سر به هوا بودن کودک را جدی بگیرید
telegram
سر به هوا بودن کودک را جدی بگیرید

سر به هوا بودن کودک را جدی بگیرید

سر به هوا بودن کودک را جدی بگیرید

سر به هوا بودن کودک را جدی بگیرید

سر به هوا بودن کودک را جدی بگیرید

صرع غایب یک اختلال جدی اما شایع مغز است.هوشیاری بیمار در این نوع صرع مختل نمی‌شود و تظاهرات صرعی به صورت حرکتی ظاهر می‌شود.

صرع غایب چیست ؟

صرع «غایب»؛ نوعی صرع است که در دانش آموزان دیده می‌شود و علت نامگذاری آن، غیبت فرد از محیط پیرامونی با کاهش آگاهی است. توصیه می‌شود اولیای مدرسه و والدین به جای گفتن واژه‌هایی مانند «سر به هوا» کودک را نزد پزشک ببرند.

بهرامی درباره علل بی‌توجهی و مات ماندن برخی دانش‌آموزان سر کلاس، اظهار داشت: اولیای مدرسه و والدین باید به این نکته توجه کنند که گاهی خیره شدن و مات ماندن در کودکان علامت ابتلاء به صرع است.

وی افزود: این نوع صرع به نام «غایب» نامگذاری شده است و علت آن غیبت فرد از محیط پیرامونی با کاهش آگاهی برای چند لحظه است.

به جای گفتن واژه‌هایی مانند «سر به هوا» کودک را نزد پزشک ببرید

این نورولوژیست گفت: صرع غایب که در دانش‌آموزان دیده می‌شود با شرح حال، سابقه فامیلی و بررسی نوار مغز قابل تشخیص است. توصیه می‌شود اولیای مدرسه و والدین به جای گفتن واژه‌هایی مانند «سر به هوا» کودک را نزد پزشک ببرند.

بهرامی افزود: نوع دیگری از صرع که با مات‌زدگی و خیره شدن همراه است، علایمی از حرکات چشم‌،‌ دهان، دست، پا یا احساس خاصی سر دل دارد.

گاهی خیره‌شدن به دلیل مشکلات روانی یا اقتصادی است

وی خاطر نشان کرد: گاهی خیره شدن و مات زدگی نیز به علت مشکلات روانی و مسایل اقتصادی و خانوادگی است تشخیص افتراقی صرع از مسائل اجتماعی و اقتصادی با شرح حال، معاینه بالینی و نوار مغزی امکان‌پذیر است.

روش تدریس غیرجذاب توسط معلم، ترس و عدم علاقه کودک به مربی خود، عدم برنامه‌ریزی صحیح از سوی والدین برای فرزند، مشکلات روحی و اضطراری وی، تنش‌های خانوادگی‌، تنبیه او در کلاس و عدم مشارکتش در کارهای گروهی و لجبازی کودک به بهانه‌های مختلف، باعث ایجاد بی‌نظمی و عدم انجام تکالیف او در خانه می‌شود.

افزایش تعاملات میان والدین و معلم، ایجاد محیط آرام و به دور از تنش برای کودک در خانه، گفت‌وگو با او درمورد احساسش از مدرسه و درس، محروم ساختن از کارهای مورد علاقه اش همچنین در صورت عدم انجام تکالیف بوسیله کودک، فرستادن او به مدرسه و نزد معلمش با همان تکالیف ناقص باعث شده تا او اول وقت و به طور کامل و با دقت کارهای مدرسه‌اش را انجام داده و با نظم آشنا شود.

 

مطالب مرتبط :

عامل ایجاد دندان قروچه در کودکان

درمان خانگی کولیک در کودکان

انواع رفتارهای کودکان

علت دل درد کودک چیست؟

 

مطالب متنوع دیگر

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
telegram

شانزده − 11 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای سایت نسیم فان محفوظ است - پارس تمز